ZAJĘCIA DLA NIEMOWLACZKÓW

Nasze zajęcia opierają się na autorskim programie zajęć “Wodnego Klubu Bobasa”, daje on możliwość doskonalenia zachowań i rozwoju dzieci w wodzie jak i na lądzie. Mali pływacy poznają i sprawdzają swoje możliwości ruchowe, rozwijając tzw. małą i dużą motorykę. Często to w wodzie wykonują swoje pierwsze ruchy, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się.
Zajęcia prowadzone według zasad Wodnego Klubu Bobasa są znakomitą zabawą zarówno dla maluszka jak i jego rodziców, gdyż pływanie jest jedną z nielicznych form aktywności ruchowych jakie można uprawiać z bobasem niemalże zaraz po jego narodzinach.
To zestaw praktycznych metod wspomagających adaptację do środowiska wodnego jak i rozwój niemowląt czy młodszych dzieci.

Badania dowodzą, że pływające niemowlęta wcześniej od rówieśników zaczynają chodzić i mówić, są też bardziej otwarte, odważne i pewne siebie. Dzieje się tak, ponieważ pływanie: – stymuluje rozwój fizyczny – wpływa na koordynację ruchów, poprawia ich płynność i estetykę, – reguluje sposób oddychania dziecka, – wspomaga odporność na choroby, – rozwija więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem, – uczy zachowania w grupie – jest świetną zabawą, która dostarcza nowych wrażeń (dziecko odbiera bodźce, których nie dozna na lądzie), – dodatkowo pływanie wspiera proces rehabilitacji u dzieci niepełnosprawnych (zmniejsza spastykę, rozluźnia, daje możliwość wykonywania ruchów lokomocyjnych, których dziecko nie jest w stanie zrobić na lądzie).